Gost

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

zoljann

zoljann

*
RPŠ | Testiranje prilikom ulaska u organizaciju
« : Oktobar 10, 2018, 15:42:44 »

Ukoliko ste malo "zaboravili" RP ili želite dodatno znanje da prođete testiranje za određenu organizaciju onda ste došli na pravu temu.

Šta to ja moram znati da uđem u organizaciju?
U Ne možete gledati ove linkove. Molimo vas registrujte se. Ne možete gledati ove linkove. Molimo vas registrujte se. Registrujte se ili Prijavite se ili Ne možete gledati ove linkove. Molimo vas registrujte se. Registrujte se ili Prijavite se sam objasnio osnovne stvari i principe kako da dođete/kontaktirate lidera organizacije čije želite postati član.U ovoj temi ćemo malo detaljnije opisati prilaženje, komunikaciju i slično.

Zamišljamo situaciju, nazvali ste lidera, dogovorili ste se da se nađete, on vas već čeka tamo, vi tek dolazite on se nalazi u svom automobilu.

Prilikom prilaska obratite pažnju na to da li njegov prozor otvoren, jer ukoliko je otvoren poslužite se vikanjem(/s) te onda pokucate na prozor /me i /do komandama koje smo naučili Ne možete gledati ove linkove. Molimo vas registrujte se. Ne možete gledati ove linkove. Molimo vas registrujte se. Registrujte se ili Prijavite se ili Ne možete gledati ove linkove. Molimo vas registrujte se. Registrujte se ili Prijavite se.

*prišli ste do automobila*
Lynn House viče: Gospodine!!!
*nemamo odgovora*
*Lynn House kuca na prozor crnog automobila.
Ruka me zaboljela od kucanja.((Lynn House))
Osoba otvara prozor.

Osoba: Kažite?Vi ste?
Uočavam da osoba ispred ima crnu kosu, bijeli kaput.((Lynn House))
Lynn House: Vi ste gospodin sa kojim sam maloprije razgovarao?

sada krećete u srž, ovdje je bitno da brzo odgovarate, da imate smišljene odgovore, kreativne i drugačije od onih što se često koriste, zamišljamo da vas poziva u njegov automobil

Osoba: Hajde sjedajte, idemo.
Lynn House: Uredu.
Drhtavim glasom.((Lynn House))
Osoba: Predstavite se detaljnije.
Lynn House: Moje ime je Lynn, Lynn House.Živim u ulici Jefferson, ona ljubičasta kućica odmah preko puta pijace polovnih automobila.Rođen sam u San Fierru, imam ženu i dvoje djece.
Osjećam da gospodin i nije toliko zainteresovan za moju priču.((Lynn House))
Lynn House: Gospodine, pratite li me?
Osoba: Pratim, pratim, samo nastavite.

uglavnom dominirajte "ljubičastim četom" tačnije me i do komandama, jer one predstavljaju većinski dio roleplaya, ukoliko su vam odgovori kratki, nepotpuni, dosadni, teško ćete proći ovaj test
- pazite na to da li vam piše OOC čet, ne smijete to dvoje pomješati ni u kom slučaju, ukoliko već uveliko RPate ne smijete prekinuti vaš RP OOCom, ukoliko vam on piše u OOC vi ignorirajte, te ako vidite da je prestao RPati onda odgovarate
- razgledajte oko sebe, vežite pojas, otvarajte prozor, ne budite monotoni

Osoba: Možeš li reći koje su mi registracije.
Lynn House: Naravno gospodine da mogu, samo ako možete malo stati, ne mogu odavde baš upratiti.
Začuđenim glasom.((Lynn House))

sad 90% lidera će vam reći kao mjenjanje gume, ili nešto slično, pa se potrudite me i do komandama što više opisati te radnje, ima posebna tema za to, pogledajte da se ne ponavljamo
što se tiče IC dijela, vjerovatno će vas još ispitivati o vašem jeziku, o tome da li volite muhe, kajmak, ribe i slične stvari, o ovome samo trebate malo razmisliti i nećete pogriješiti
- preći ćemo kratko na OOC dio

*zanemarit ćemo ispitivanje RP pravila, to će vas obavezno svaki lider pitati, neki kratko nešto, a neki će vas peglati, pa imate i za to temu

OOC | Osoba:(( Vozi me do jeffersona ))
sad ovdje morate paziti, dakle OOC vam je napisao, sad vi odgovorite kako ste na stolici za računarom, ne može to tako i slično
OOC | Osoba:(( Sjedaj u auto ))
i na ovo pazite, vi ste na stolici, dakle nikakvo auto, jedino ukoliko kaže "stisni g"

Uglavnom većina situacija OOC će vam biti na ovaj princip, samo pažljivo čitajte i gledajte koji je chat.Nadam se da vam je koliko - toliko ova tema pomogla.