You are not allowed to view links. You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Autor Tema: RPŠ | Kako ući u neku organizaciju?  (Posjeta: 297 )

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Zolja
Zolja
Broj postova:
ID korisnika: 0
Broj pregleda profila:

RPŠ | Kako ući u neku organizaciju?
« : Mart 01, 2018, 13:33:26 »

Ukoliko ste početnik te želite pristupiti određenoj organizaciji ali niste baš sigurni u vaše poznavanje roleplaya, kroz ovu temu ću vam pokušati dočarati neke osnovne stvari i pojmove.

Kako ući u neku org?
Objasnit ću vam par načina.Jedan od načina je da odete u podforum You are not allowed to view links. You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login te odaberete organizaciju koja vam se sviđa, vidite da li su prijave otvorene, ako jesu prijavite se, uvijek imate neki kod, na primjer You are not allowed to view links. You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login možete pogledati kako to izgleda, kakve uslove morate zadovoljavati da biste postali član neke državne organizacije.

Šta je državna a šta privatna organizacija?
U You are not allowed to view links. You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login imate opis servera i organizacije koje se nalaze ovdje.Dakle, privatne su vam one tipa Chinese Triads, Los Santos Vagos, one gdje privatnik tačnije jedan član ima nadležnost i on postavlja lidere i slično.Dok državne su tipa MUP, MD, Hitman, TAXI, organizacije gdje je nadležna država dakle staff odlučuje o liderstvu i slično.Za privatne vam ne treba poznavanje roleplaya tu većinom platite ulaz 5-10K i igrate warove/teritorije.Te organizacije nemaju svoj podforum.Dakle u boardu organizacije sve što vidite su državne, a onih koji nema su privatne.

Pa kako da uđem ako su prijave zatvorene?
Uđete ingame, minimalno morate biti level 4 za ulazak.Kucate /lideri i vidite popis lidera online.Idete onda /call -> informacije -> ime tog lidera, te ga nazovete, ukoliko je zauzet pošaljete mu SMS.Ali treba biti po roleplayu, dakle simulirate stvarni život, želite uđi u neku bandu, policiju, postati taksista i slično.Neki opis razgovora kada nazovete nekoga, trebao bi izgledati, primjer zovete za Ballas:

Lynn House vadi svoj mobilni...
Pozivas...
Javio se!
Cijena uspostave poziva 1$
Lynn House: Dobar dan.
Neki lider: Dobar dan.
Lynn House: Čuo sam mnogošta oko vama, po gradu kruže priče.
Neki lider: Od kud vam to?
Lynn House: Imam i ja svoje izvore..Možda bi se mogli naći da popričamo?
Neki lider: Može dođite u ulicu Las Colinas.
Lynn House: Kako da vas prepoznam?
Neki lider: Na sebi imam crni šešir, malo niži tip jake građe.
Lynn House: Uredu, čujemo se.
Prekinuo si!
Lynn House zavrsava razgovor i prekida...

Nakon toga vi se sastajete sa tim liderom ili nekim članom zaduženim za test.Sada koristite ono me i do što smo učili u You are not allowed to view links. You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login.I vi ono idete standardno ako je u automobilu, /me kuca na prozor, onda preko /do Uočavam osobu od koje sam dobio opis putem telefona i slično.Dakle koristite se me i do, da se vidi da znate nešto.Sve idete IC četom, nema /b(OOC) četa.Ako vas nešto pita u OOC četu nemojte odgovoriti odmah, možda je zamka, vi samo RPajte sa njim.Pretpostavka je da će vas odvesti da mjenjate gumu, da repetirate pištolj, da ga očistite, da ubijete nekoga da bi zadobio vaše povjerenje i slično.

Eh sada, morate dobro poznavati You are not allowed to view links. You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login kao i You are not allowed to view links. You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login.Sve je zavisno od toga u koju organizaciju ulazite.Neki lideri će vas peglati malo duže te testirati vaše RP znanje, dok će neki manje.Uglavnom u suštini to vam je to, dok neki će vas odmah ubaciti, do lidera je.Prednost je ako imate manji broj roleplay prijava, da ste uzorniji član i slično.U ovom podforumu imate sve potrebne teme da naučite roleplay.Sretno sa organizacijama.
« Zadnja izmjena: Mart 13, 2018, 15:58:50 house »

Korisnici koji su se zahvalalil: La Chien, Musto